| Ellzzz a întrebat:

Cum credeti ca se vor desfasura examenele la facultati grele gen drept,medicina,politehnica etc. Online/la facultate? Credeti ca daca numarul de cazuri scad in tara, ne vom mai intoarce la facultate?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

1 - unii au inceput examene olline (video)
2 - normal

| DeathOfDreams a răspuns:

N-o să ne mai întoarcem.
Și degeaba scad cazurile, n-o să aprobe nimeni adunarea bruscă unui număr atât de mare de persoane. Și chiar dacă împarți radical grupele și semigrupele, e inevitabil impactul ce-o să urmeze după. Anyway.

Au fost acum câteva săptămâni ceva discuții în facultatea mea (sunt la poli) cum că respectând o anumită procedură, vom putea merge la facultate să susținem anumite probe.
Ulterior, s-a luat decizia examenelor online și deja s-au stabilit anumite platforme și felul cum se vor desfășura acestea. Deci, e oficial.
Până în toamnă (dacă se vor deschide atunci, și varianta asta e sub semnul întrebării) nu se va întoarce nimeni la facultate.

| Ellzzz explică (pentru DeathOfDreams):

Facultatea mea deja a postat ca admiterea va fi pe 26 iulie la fata locului