| doinitsaandronic a întrebat:

Cum credeti, de ce prostii au noroc?
Funda cel mai sincer si original raspuns!

12 răspunsuri:
| mona a răspuns:

E doar o vorba, nu inseamna ca chiar asa este, eu as spune ca noroc are cine se stie,, descurca,,

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Simplu.Pentru că proștii cred în noroc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Nu degeaba zicala NOROCUL PROSTILOR! Se spune ca cei care au mult noroc au mancat c***t (scuze vocabularul) cand erau mici.
Norocul vine de la sine. De obicei, prostii sunt optimisti, mult prea optimisti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai vorba aceea "prost sa fii noroc ca esti". Mare adevar. Pai prostii daca nu ar avea noroc nu s-ar descurca in viata. Oamenii inteligenti se folosesc de inteligenta lor pentru a echilibra balanta. E doar o parere, nu stiu ce sa zic, dar chestia e ca prostii chiar au noroc. Majoritatea persoanelor nbogate din Romania este reprezentata de manelisti si tigani plini de bani, pai aia care n-au nici 8 clase au la bani de se satura, exemplu retardatul ala de Nelson Mondialu'. Isi face poze in chiloti si cu banii pe el (exemplu mai mare de prostie nu stiu daca exista) si cu toate ca e un tigan prost are un noroc incredibil la bani. Viata e nedreapta. Oameni inteligenti mor de foame si retardatii astia se umplu de bani doar pentru ca prostia ii impiedica a se gandi la repercursiuni atunci cand fura si au un comnportament de ****.
Si cica, de ce ne dau francezii afara, pai nu v-or sa ajunga Franta ce a ajuns Romania din cauza specimenelor astea care ne fac de ras.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite parerea mea. Au noroc pentru ca cei mai" destepti sau inteligenti" au o anumita gandire, ei cred ca stiu tot,incearca numai ce este logic,pe cand " prostii" in nestiinta lor incearca orice posibilitate."desteptii" afiseaza o mima mandra de ei, de superioritate, pe cand "prosti" o mima mai posacahappy normal ca cel mai posac primeste pomana(exemplu), de cat cel mandru si plin de el, nu? Cel "destept" are regulile lui, merge cu privirea inainte, atent la miscarile lui(alt exemplu), pe cand cel prost, in prostia lui se uita in toate partile, sina, gaseste 100 de lei cazuti jos de cel destepttongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si sa raspund pentru cineva de aici care zice de nelson nu stiu care,ca a pozat in chiloti, si e plin de bani, este exact ce ziceam, omul prost incearca de toate, pe cand cel destept, nutongue

| Hevnoraak a răspuns:

Nu au noroc, e doar un basm, și dacă fac ceva cea ce tu consideri noroc asta înseamnă că sunt buni la acel lucru.

| MEIALI a răspuns:

Pentru ca Dumnezeu, daca ar da banii prostului el nu ar sti ce sa faca cu ei, dar desteptul ar sti.

| Andyi a răspuns:

Buna! Daca te referi la acei oameni (prosti) adica cu handicap, eu as zice ca nu au chiar deloc noroc. Dar daca te referi la cei care iau note proaste in scoala atunci e altceva, ei nu isi perd timpul invatind de unde provine omol sau asa ceva, ei se ocupa cu alte lucruri si de prosti ce sunt isi asuma riscuri care cei destepti nu si le asuma.de aia ze sice ca prosti au noroc si cei destepti nu. ( parerea mea)

| doinitsaandronic explică (pentru Andyi):

N-as spune ca oamenii cu handicap sunt prosti, ei doar sunt bolnavi.

| Andyi a răspuns (pentru doinitsaandronic):

De aia am si luat in ghilimele, ** prosti** de oare ce multi eau lucrurile alt fel si ii numesc pe acei oameni cu probleme ^^ prosti^^

| GaBiTuLForEver a răspuns:

Norocu ti-l faci singur.Nu,numai prostii au noroc.Norocu ti-l da dumnezeu.