| AnonimGirl a întrebat:

Cum devin un EXPERT TPU? Se poate dintr-o data?

Răspuns Câştigător
| Jessica a răspuns:

Bună.
În primul rand trebuie să fi foarte activ pe site. Fundele nu contează decât 10%. Nu contează cantitatea răspunsurilor, ci calitatea. Ai de așteptat ceva timp, abia ti-ai început munca pe acest site. Dacă ai nelămuriri vizitează www.tpu.ro/intrebari-frecvente.
Sper că te-am ajutat!
P.S: Poți lua exemplu experții TPU. Uite-te ce fac ei și ce nu faci tu.

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Nu contează foarte mult nici Rank-ul (pozitia din clasament, numarul de puncte), nici vechimea ta pe site şi nici numărul de răspunsuri câştigatoare (fundiţe), ci calitatea răspunsurilor, cât de mult ai ajutat. Activitatea trebuie să fie constantă şi de calitate. Singurele condiţii obligatorii (deşi au fost şi câteva excepţii) sunt: să ai în total minim 500 de răspunsuri şi să ai un raport (numărul răspunsurilor câştigatoare împărţit la numărul total de răspunsuri) de minim 10%, adică cel puţin un răspuns din 10 trebuie să fie câştigător (contează calitatea, nu cantitatea!). Tu trebuie să îndeplineşti toate aceste condiţii, iar administratorii vor hotărâ, când şi dacă a venit momentul. Ei au ultimul cuvânt. Citeşte şi aceste postări, plus comentariile: http://www.tpu.ro/blog/?p=601 , http://www.tpu.ro/blog/?p=134&cpage=1#comment-8658 !
Succes! Numai bine!

Apache
| Apache a răspuns:

Nu poti dintr-o data...da cat mai multe raspunsuri folositoare, implica-te pe site ...si o sa ajungi expert!
dar nu iti fa sperante ...pe site nu se mai pun experti de 3 luni fiindca asa s-au trezit adminii...

| Psihoyounger a răspuns:

Nu. Nu prea poţi pentru că experţi sunt userii care acordă un ajutor real vizibil acesteti comunităţi. Personal nu înţeleg de ce e nevoie de un chenar portocaliu pentru a putea ajuta nişte persoane. Nu e vorba de intenţii ascunse, pentru că pe 99% din cei pe care îi ajut sau încerc măcar să-i ajut pe tpu.ro nu îi cunosc.
Totuşi, dacă chiar vrei acel titlu de expert, va trebui să munceşti din greu. Totuşi, apreciez mai mult ca persoana respectivă să fie mulţumită, decât să-mi dea o fundă pe care oricum, în maxim o zi va uita cui a dat-o.
Iar în ceea ce priveşte întrebarea ta, pentru calitatea întrebărilor nu vei putea ajunge expert TPU.ro pentru că nu ajuţi în acest fel, ci te ajuţi pe tine. Totuşi, nişte întrebări inteligente şi lipa întrebărilor gen "Cum măsor penisul prietenului meu", "Cum pot deveni o vedetă", "Cum să mănânc cu gura" şi altele care mai apar pe aici, te pot ajuta. Baftă! happy

| MâţaD a răspuns:

Nu.Necesita experienta.Devii expert prin raspunsurile pe care la dai.Cu,cat raspunsurile tale sunt mai utile, cu atat obtii puncte si ai sanse ca in timp sa devii experta!

| AnonimGirl explică:

Multumesc pentru raspunsuri. Cred ca imi va lua muuuulti ani! Oricum...Multumesc! Va pup! kiss kiss love struck