| GreenVoid a întrebat:

Cum dezvat cainele sa roada obiecte? Are tot ce i trebuie dar cand il pun pe balcon imi nenoroceste usa.Ce sa fac?

6 răspunsuri:
| oglindasultanului a răspuns:

O sa creasca si n-o sa mai faca, ascundele de el, si da-i jucarii speciale de ros.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bun, dar daca il pui pe balcon nu ti se pare normal sa incerce sa intre in casa?
Daca nu reuseste sa deschida usa de la clanta incearca sa intre prin ea cu ajutorul dintilor. Ori poate face asta pentru ca e stresat.
El are tot ce-i trebuie pe balcon din punctul tau de vedere, dar nu si al lui.
Oricum, sunt substante de cumparat care nu au gust bun pentru el si daca dai cu ele pe usa nu o sa ii placa.
Plus ca poti sa ii cumperi jucarii de ros si sa il incurajezi sa le roada pe acelea, dar si sa il descurajezi sa roada ce nu trebuie.

| GreenVoid explică (pentru anonim_4396):

Are tot ce ii trebuie.Am inteles ca roade ca sa intre, era evident asta ce vreau sa stiu e cum il fac sa nu mai roadalaughing

| Dontsaygoodbye a răspuns (pentru GreenVoid):

E normal să înceapă să roadă dacă e închis în balcon. Pentru uși, cum a zis și Andrei, sunt niște spray-uri speciale pentru asta. Iar cu rosul obiectelor, trebuie să-l muți din locul în care e în momentul ăla și să-i dai o jucărie pentru căini să se joace cu aia. Să ai grijă și să-l scoți des afară și să-ți petreci și ceva timp cu el, ei ajung să facă asta și din plictiseală.

| Dontsaygoodbye a răspuns:

E micuț?

| GreenVoid explică (pentru Dontsaygoodbye):

Nu si cand era mic nu obisnuia sa roada...