| HNRI968 a întrebat:

Cum dezvolti logica deductia si inductia?

Răspuns Câştigător
| MeConstantine a răspuns:

Inductia logica si Deductia Logica,
Inductia logica este ceva indus adica o situatia logica care era normal sa se intample datorita circumstantelor prin care a fost create, adica indusa. Mai pe scurt iti iei casti pentru ca ai strns bani era normal. Inductia logica reprezinta situatii interpretabile si decizionale de catre tine si se dezvolta printr-o gandire centrata pe decizii.
Acuma cu deductia logica este mai greu pentru ca in principal experientele de viata si mediul extern impacteaza deductia logica pentru ca ea se bazeaza pe presupuneri la care te astepti ca mai devreme sau mai tarziu sa fie reale. Pentru dezvoltare trebuie sa acumuezi multe informatii si sa traiesti destul de intesn. Sunt prea putini care au facut asta