| Bquna a întrebat:

Cum e să lucrezi că lucrător comercial la mc, program de 8 ore? Ce înseamnă noțiunea de program flexibil și de ce angajatorul mi-a spus că se plătesc bonusuri pentru weekend? Înseamnă că nu ești obligat să lucrezi în weekend, dar dacă o faci primești bonsuri? Ce credeți că ar trebui să știu, ce sfaturi mi-ați da? Dacă se poate să-mi povestiți experiența voastră acolo, mă refer la cei care au lucrat sau lucrează la mc. Cât a durat să vă acomodați, despre uniforme, unde vă puneți lucrurile personale după ce vă schimbați în uniformă, dacă se dau bonuri de masă, de ce ați plecat de acolo (pentru cei care au plecat). Mi-aș dori răspunsuri lungi și complexe, am mare nevoie!

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Ce înseamnă noțiunea de program flexibil" - adică dacă ai o durere, iți iei liber că te lasă

"și de ce angajatorul mi-a spus că se plătesc bonusuri pentru weekend" - spune-le mulțam că-ți dau mai mulți bani sâmbătă-duminică

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde foarte mult de seful pe care il ai, daca e concentrat pe oameni sau pe performanta si considera oamenii roboti.
vei intalni foarte multi pupincuristi, turnatori, securisti si tot felul de oameni.
per total nu merita decat daca iti place sa te lasi hamalita degeaba.

| melimili a răspuns:

Nu lucrez acolo. Dar program flexibil inseamna ca te pot chema la diferite ore, cand au mai mare nevoie. Nu de la 8 la 16. Poate fi si de la 10 la 18, sau 14-22, sau 13... Sau chiar o zi mai mult de 8 ore iar in alta mai putin.
In weekend lucrezi daca asa e contractul de munca. Si primesti si bonusuri.
Pentru lucrurile personale probabil exista vestiar cu dulapuri, ca in alte parti.