| anonim_4396 a întrebat:

Cum e sa studiezi intr-o alta limba? Ati studiat vreodata in felul asta? In ce limba si cum va descurcati?

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă studiezi într-o altă limbă, în străinătate sau la tine acasă, ajungi să fii profesionist în meseria ta și în acelaș timp să stâpânești limbajul de specialitate în acea limbă. Este mai dificil decât atunci când o faci în limba ta, româna, dar la final poți oricând să te angajezi în străinătate cu acest atu în plus, mai ușor.