| casandra2222 a întrebat:

Cum exportez din ulead videostudio? am pus o muzica peste un video si vreau sa il pun pe youtube dar trebuie sa fie in format avi cum fac?

1 răspuns:
| Baton a răspuns:

Din ce stiu eu ulead este unul din cele mai proaste programe pentru editare video...sau ma rog ce stie el sa faca tongue

exportarea in format.avi dureaza mult si in final ocupa mult spatiu chiar daca video nu dureaza decat 5 minute.
5 minute de video exportat in format avi poate ocupa si 600 mega tongue asta la programele de genu ulead.
exportarea unui video in format avi cu durata de 1 ora si ceva care sa ocupe numai 700 mega necesita programe mult mai performante, compresii si multe altele.
pentru youtube iti recomand sa exporti in format.flv deoarece youtube le trasnforma automat si nah.cu avi stai mai mult sa il incarci.