| SERIALS a întrebat:

Cum fac bani youtuberii romani? Cati bani fac pe vizualizari? Din ce fac?

4 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Fac pe naiba bani, eu nu ma uit la ei ca sunt niste mucosi nespalati care nu stiu pe ce lume traiesc.

| A02Sniper a răspuns:

Youtuberii fac bani prin AdSense, primesti 70 de bani pentru 1000 de vizualizari.
100.000=70 de lei.
Si in alea 100.000 de vizualizari trebuie ca fiecare sa contina reclama, cea la care tu dai skip.
Youtube-ul in Romania, este foarte slab comparativ cu alte tari care castiga si de 10 ori mai mult.

| SERIALS explică (pentru A02Sniper):

Ce e Adsense?

| anonim_4396 a răspuns (pentru SERIALS):

Sunt reclamele care apar cand vizionezi clipul.