| împreunăfacembine a întrebat:

Cum fac o fata sa se îndrăgostească de mine? Cum pot sa fiu mai deschis și mai vorbaret? Dacă ea e mai liniștită cum sa găsesc mereu subiecte de discuție?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar nu trebuie sa fii mereu vorbaret, uneori trebuie sa stii cand sa taci si sa asculti big grin

Era o tehinca, daca ne raportam la acest lucru, intr-o carte (dar nu ii mai stiu exact numele), in care atunci cand vorbesti cu cineva si vrei sa continue discutia, vorbeste despre un lucru, daca persoana respectiva este deschisa la conversatie, continui sa incerci sa ajungi unde vrei, spunand altceva, dupa te opresti sa stii si parerea persoanei respective.
Daca observi ca nu este ok, dai un pas inapoi si incerci sa vezi ce are de zis, sa te pui de acord cu persoana respectiva, urmand din nou sa repeti primul as.

Desigur nu trebuie sa aplici o anumita tehinca, lucrurile ar trebui sa vina cat mai natural.
Vorbeste despre orice, glumeste, fa glume cu subinteles, fii fericit si deschis in ceea ce vorbeste. Si nu te stresa din aceste lucruri, nu ai absolut nimic de pierdut happy

1 răspuns:
| aditimus a răspuns:

De ce nu incerci sa ii spui ce simti?