| bby5 a întrebat:

Cum fac sa nu mai am cearcaneesad crema ceva dar sa treaca repede in afara d somn ca am sa incerc in seara asta plsss repede dau funda :X scuze categoria

Răspuns Câştigător
| Mirunelu a răspuns:

Feliaza un castravete. Castravetele este folosit de mult pentru a reduce umflaturile si a revitaliza pielea din jurul ochilor. Pune o felie peste fiecare ochi, in special peste zona afectata. Fa asta in fiecare zi stand pe spate pentru 10-15 minute. Tine ochii inchisi.

Pune pliculete reci de ceai negru sau de musetel sau un cub de gheata impaturit intr-un material moale peste ochi. Teina din ceai reduce unflaturile si decolorarea. De preferat dimineata, stai pe spate, si tine pliculetele reci de ceai (este bine sa la ti la frigider peste noapte) peste ochi pentru 10-15 minute. Tine ochii inchisi.

Foloseste un cartof. Paseaza un cartof crud. Pune pasta peste zona afectata si tine-o acolo pentru 30 de minute, apoi spala cu apa calduta. Metoda este folositoare pentru unii oameni.

Pune 2 lingurite de inox in cogelator pentru 30 de minute si apoi maseaza-ti cearcanele.

Amesteca o lingurita de lapte praf cu o lingurita de miere de albine. Aplica aceasta compozitie peste cearcane si lasa sa actioneze timp de 15-20 de minute.

Sper ca macar una din aceste metode sa-ti fie de folos. Cel mai vechi remediu de care am auzit este cel cu linguritele.

2 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Buna,pune-ti 2 felii de castraveti pe ochi timp de 30 de minute.Se spune ca acestia absorb solutia lichida care se acumuleaza in acele "pungi". Incearca timp de 1 luna cam 1 data pe zi, daca merge ma anunti si pe minetongue.Eu asa am auzit ca functioneaza, vezi si in filme etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bine ca nu ai postat la tehnologie sau telefonie.Ce legatura are cu Dragoste si sex?