| anonim_4396 a întrebat:

Cum faceti de puneti "zâmbilicii" la raspunsuri? de unde ii luati? Cum faceti?

Răspuns Câştigător
| DinnAdinnA a răspuns:

Astia ii luam de la Messenger. Noi i-am invatat pe derost.
Daca vrei sa faci si tu, trebuie sa pui semnele astea, dar legate:
: D = ranjesti ( nu stiu daca arata dar uite: big grin )
: ) = zambesti ( nu stiu daca arata dar uite: happy )
: ( = esti trist (nu stiu daca arata dar uite: sad )
: ) ) = razi ( nu stiu daca arata dar uite: laughing )
: ( ( = plangi ( nu stiu daca arata dar uite: crying )
= ) ) = mori de ras, te tavalesti ( nu stiu daca arata dar uite: rolling on the floor )
= ( ( = ai inima rupta ( nu stiu daca arata dar uite: broken heart )
: X = inima ( nu stiu daca arata dar uite: love struck )
: o 3 = un catel care rade, apoi plange ( nu stiu daca arata dar uite: puppy dog eyes )
: - * = pupi ( nu stiu daca arata dar uite: kiss )
... Poti sa gasesti multi mai multi daca iti faci o adresa de e-mail, acolo ii gasesti, dar nu trebuie neaparat sa pui tu semnele, doar dai click pe ei, dar mai merge sa scrii si tu semnele, iar dupa ce dai Enter o sa apara acolo. Funda?

1 răspuns:
| χZαнαяєℓ a răspuns:

Bună.
Zâmbiricii (big grinsadhappylaughing :* ) sunt emoticonii principali. Îi formezi punând următoarele semne legate :
: D = big grin
: ) = happy
: ( = sad
=) ) rolling on the floor
happy ) = laughing
: * = :*
etc.
Dacă ai Y/M (Yahoo Messenger) pui un emoticon, dai enter și apoi duci săgeata până la acesta. După aia o să îți arate niște semne, ehh, semnele alea trebuie să le pui și o să îți iese emoticoanele.winking
Baftă.