| Gavra a întrebat:

Cum găsesc IP -ul unui utilizator Messenger fără cont Facebook? Am primit un mesaj oribil de la acesta. Nu are nicio informație la profil.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si ce faci cu IP daca il gasesti?

| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, utilizatorul de messanger are si FB, ca messenger este doar o aplicatie a FaceBookului.

In ce priveste adresa de IP nu ai cum sa faci rost de ea, fiindca NU esti Adiministrator la Facebook.

Uite ce ai de facut:
- sa-l blochezi pe cel care ti-a trimis mesajul in messanger si
- sa-ti treci contul pe "privat", ca sa nu mai atragi toti ciudatii cu mesaje oribile.

| dullcat a răspuns:

Raportezi profilul, nu e nevoie sa faci pe-a hackerul razbunator.

| Mosotti a răspuns:

Nu ai cum afla IP, ala foloseste messengeru si doar adminii de acolo il stiu.
Si daca ai IP ce?

Mai ales ca poate avea IP de proxy, adica trece prin altul.

Blocheaza-l si gata.
Si cum primesti pe messenger mesaj fara cont?! Ai cont la messenger doar?