| BlackScribble a întrebat:

Cum ii spun unui baiat ca il plac? Sau ca imi plac ochii lui? Mereu cand incerc sa vorbesc cu acel baiat, se baga colegul meu si incepe sa vorbeasca cu el!

2 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Fetelor, fetelor, fetelorno talking
E o arta sa ii faci un compliment unui baiat. Ce nu trebuie sa faci in timp ce ii adresezi un compliment:
-nu te uiti in ochii lui
-o spui ca si cum nu ar conta asta, e ceva evident
-nu ii zici asta cand e injurat de o turma de prieteni
-niciodata sa nu ii pui porecle din desenele animate unui baiatrolling on the floor
Deci, bazai pe langa el, vorbti si ii zici volat ca iti plac blugii, tricoul nu-stiu-ce

| Gabriella_1938 a răspuns:

Poti sa ii spun ceva de genu: '' pana acum nu am observat ce culoare misto au ochii tai''
sau poate ca prietenul lui nu vrea sa te bagi in seama cu el sau sa nu vb cu el. poate ca prietenul sau ii place de tine si probabil a observat ca iti place de colegul lui si e si normal sa se bage un pic in seama...