| zombyalex a întrebat:

Cum imi fac un site gratis si free?

13 răspunsuri:
| Wtf9000 a răspuns:

Pai hotaraste-te, ori gratis, ori free. rolling on the floor

leonardk
| leonardk a răspuns:

Imposibil sa fie si gratis si free! Ar fi un pleonasm.

| Shery a răspuns:

Pffff...si gratis si free? laughing Extraordinar, vreau si eu unulaughing

| DrEpTaTe_21 a răspuns:

Hmmmmmmmm... e simplu;));));))...in google, scrii asa...cum pot face site gratis? si ai sa primesti raspunsuri cu sutele...
Oricum, asa-i romanul, vrea de toate, si de calitate dar gratis sa fie. Si ironic este ca nu are nimic.

http://en.wikipedia.org/wiki/Content_management_system

1 ) Este nevoie sa-ti instalezi pe PC un server...eu folosesc WAMP server...este gratuit si foarte bun.

2) Trebuie sa dowloadezi in PC si sa instalezi, folosind serverul deja instalat, un program free care "compune " site-uri...joomla, drupal si muilte altele - pentru site-uri pur si simplu sau dedicate pentru comert electronic - oscommerce sau zencard pentru siteuri de comert electronic. Vezi ca o sa primesti la instalare diverse intrebati...

3) Dupa ce ai instalat, configurat programul gratuit de compus site-uri... poti sa-l vezi pe serverul wamp propriu..."local host" adica pe PC-ul tau si sa-l intretii, configura cum vrei tu...in general te poti cupla la site-ul deja creat in PC in sectiunea administrtator -...

Pana acum nu ai dat nici un ban pentru crearea unui site...

4 ) Daca totusi vrei sa postezi pe internet site-ul tau nou creat in PC, trebuie sa-l copiezi de pe serverul tau default de pe PC (wamp) pe un alt server, al unor firme care au servere catre internet. Aceste servere se numesc host, gazda si platesti bani pentru "gazduire" anual.

succes,
zicea cineva k merge...

mai bine fa pe bani, si ai cum vrei u... k nu e mult...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Free=gratis happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine fa unul gratis, free si moca

| Boby a răspuns:

Intra si tu pe videotutorial.ro si o sa vezi cum

| Shery a răspuns:

Deci catalinn eu am dat stupid din gresealablushing vroiam sa dau doar amuzantsad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sal Alex as vrea sa imi fac si eu un site gratis daca se poate cum fac? Ma poti ajuta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gtr6y

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gratis si free? Esti rost rau frate!

| Leandro a răspuns:

Incearca www.ucoz.ro, probabil cel mai simplu sistem prin care poti sa-ti creezi un site sau blog gratuit! Se adreseaza tuturor, incepatori sau avansati, vine cu o interfata in limba romana si adresa de tip nume.ucoz.ro !
uCoz ofera tuturor celor inregistraţi, gazduire, domeniu gratuit (cum ziceam, de tip nume.ucoz.ro), spatiu nelimitat (care porneşte de la 400 MB si creste constant), peste 250 de teme gratuite şi multe altele. Pe scurt, o platforma deosebit de bogata in functionalitati, dar simplu de utilizat!

Aici poti sa te inregistrezi: http://www.ucoz.ro/register

Mult succes!

| reaper a răspuns:

Despre realizarea unui website eficient http://webdesignblog.ro/realizarea-unui-website-eficient/