| deenimariee a întrebat:

Cum imi pot afla destinul? Adica nici eu nu stiu ce vreau,vreau sa devin cantareata dar nu am voce,vreau sa devin medic dar nu am posibilitatea, vreau sa devin actrita dar nu am talent, vreau sa experimentez lumea, sa fac ritualuri, sa fac cunostinta cu regiunea crestinismului ortodox al nostru. De cand eram mica pana acum la 11 ani vreau sa ma calugaresc cred ca atunci voi avea o viata mult mai linistita si prieteni adevarati! Voi ce imi recomandati sa fac? Vreau pe viitor succes si iubire nu asa ca in Romania sa ma omor in casa cu barbatul meu nu vreau! Imi place sa fiu iubita dar imi place si sa fiu o calugarita, stiu ca multe au regretat decizia si ca le e dor de familie dar familia mea este complet schimbata de la un timp este un aer rece intre mine si mama si tata pur si simplu avem ghinion, in casa sunt numai certuri, boli, sora mea este bolnava, la fel si nepoata mea, mama are diabet iar tata se cearta mereu cu noi!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Este de inteles ca, nu poti deveni actrita sau cantareata daca nu ai voce si talent, dar ca sa devii doctorita nu-ti trebuie nici talent si nici voce, ci ambitie sa pui mana sa inveti pe rupte!
Nu exista ghinion in casa, exista decizii proaste luate, care va afecteaza pe toti si va face sa suferiti.
Exista medici daca sunteti bolnavi si diete pe care trebuie sa le respectati.
Daca decizi sa te calugaresti, uita de ritualuri si prieteni, ca la calugarie esti doar tu si Dumnezeu, prietenii neavand ce cauta in viata ta.
Decizia iti apartine si cred ca marea mutare o poti face, dupa ce termini 8 clase.
Nu uita: iti sta doar tie in puteri sa inveti si sa demonstrezi ca esti un copil bun, ascultator, responsabil si determinat sa faci ceva in viata.