| nustiumatematica a întrebat:

Cum invat mai usor matematica?
idei+sfaturi va rog
FUNDA

Răspuns Câştigător
| quantshop a răspuns:

Repeta materia incepand cu clasa a V-a. Cum altfel sa acoperi lipsurile?

5 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Trebuie să lucrezi la matematică dacă vrei să înțelegi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă nu le ai cu numerele nu te chinui, că nu faci mare brânză.
Da' oricum, fă și tu mai multe exerciții, cică stimulează neuronii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Muncă, exerciţiu şi antrenament.

| quantshop a răspuns:

Ai putea sa urmaresti lectiile video de pe https://www.youtube.com/user/RezolvariMatematica

| nustiumatematica explică:

Partea proasta e ca nu mi se explica in clasa mult(am anumite lipsuri)
anul asta dau examen pentru admitere la liceu

| quantshop a răspuns (pentru nustiumatematica):

Repeta materia incepand cu clasa a V-a. Cum altfel sa acoperi lipsurile?