| zoeyangel a întrebat:

Cum iti poti da seama ca un tip te place?

Am un coleg si iminplace de el. ne tot tachinam si vorbim aproape in fiecare zi. O prietena mi-a spus sa ii tot fau indicii cum ca il plac si asta am si facut, dar problema este ca el are o prietena de cateva saptamani si... pana la urma nu poti lua ceva ce nu este al tau. Insa el ma tot tachineaza si de multe ori imi cere sa ii fac poze la lectiile pe care el deja le are.
Sta uneori foarte aproape de mine si il vad uneori ca se uita la mine.
Intr-o zi mi-a facut o poza atunci cand credea ca nu il vad.

Ce parere aveti? Ce ar trebui sa fac in privinta aceasta?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

să-i vorbești și să vezi ce simte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-i mai departe. Din ce ai descris tu, este destul de evident ca manifesta cel putin o usoara simpatie pentru tine. Eu zic sa contiunui, ma indoiesc ce e intre el si fata aia e ceva