| OnnyMady a întrebat:

Cum mi-as putea marii viteza? Sunt clasa a 6 si am scos 8.1 pe 50 m dar vreau mai mult...stiti vreo metoda foarte eficienta? Sau poate exercitii?

Răspuns Câştigător
| BurN a răspuns:

Iti recomand sa fac antrenamente de atletism la un club/centru de antrenament.
Joggling fiecare seara, dimineata de cate ori poti.
Gimnastica mai mult in jurul picioarelor.

Mult baftă!

P. S: E un timp bun 8. 1 pe 50m daca esti clasa a-6-a happy

1 răspuns:
| Dominicc a răspuns:

Poate vrei mai putin?! incearca sa alergi zilnic macar 1 km. nu din prima zis sa fugi ca un nebun, ci din ce in ce mai repede. Pana obosesti. Apoi te opresti. Ziua urmatoare cu 10 m mai mult. Si tot asa pana ajungi la 2-3 km pe zi de alergat. In felu asta te si mentii si prinzi mai repede "viteza". Acum e frig, e mai greu. Da incearca sa alergi cat decat. daca nu... lasa pentru la primavara