| Amaliamalia a întrebat:

Cum o conving pe colega mea de banca sa isi aduca toate cartile? Mereu sunt eu cea care cara toate cartile la scoala + ca nici nu pot sa vad calumea ce scrie pentru ca trebuie sa tin cartea in mijlocul bancii si pentru colega mea. Nu mi se pare corect sa duc doar eu cartile. I-am spus frumos dar ma ignora, i-am repetat si tot de geaba. O data nu mi-am dus eu cartile sa vad ce face, dar tot nu a avut efect, pentru ca a cerut de la alti colegi carte. Alta data mi-am dus cartile dar le-am lasat in ghiozdan sub pretextul ca nu le-am adus pentru ca nici ea nu le aduce, dar tot nimic, a cerut iarasi de la colegi. Am incercat apoi alta metoda, sa imi pun cartea in fata si sa nu i-o dau ei ca sa vada ca si ea trebuie sa-si aduca manualele, dar iarasi am avut probleme pentru ca profesorii ma faceau egoista si imi tineau morala pana ce ii dadeam si ei cartea, degeaba le spuneam ca ea nu-si aduce niciodata macar o singura carte. Nu are niciun fel de problema fizica, nu sta nici departe de scoala + ca vine cu masina, mereu isi aduce o gentuta de parca s-ar duce la paja sau la mall. Voi ce ati face in locul meu?

4 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Buna.

Pai cred ca aveti diriginte, nu?

La ora de dirigentie, ii zici ca ea nu-si aduce niciodata cartile.
Si gata.
Sper ca te-am ajutat.

Pa, pa.

| Zumbalaarebeca a răspuns:

Mutate in alta banca cu cineva care isi aduce cartile la scoala, sau singura, sau vorbeste cu dirigintele sau diriginta si spune-i ca nu ti se pare normal ca tu sa iti aduci cartile si ea sa vina lejer fara nici o treaba la scoala.

| andreeada a răspuns:

Sie eu am patit asta 2 ani la rand pana cand nu i-am mai dat cartea sa se uita pe pereti si a certat-o un profesor

| mAkE_2626 a răspuns:

Salut, pai i-as zice:mai fata ori iti aduci cartile ori eu nu te mai ajut. Daca vezi ca te ignora si tot nu vine cu ele, te muti din banca