nony
| nony a întrebat:

Cum pot afla pe cine a mai ¨pazit¨ ingerul meu pazitor? thinking

23 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Pai ingerul tau pazitor e numai al tausmug.hee hee big grin

nony
| nony explică:

@aysun.inteligentule,mirificule,desteptaciunea ta.scuza-má ca am indraznit sa-ti disturb atentia indreptata spre sferele absolutului, abstractului straight face
Aici pe pamant mai sunt si tampiti ca mine, te rog, iarta-mi indrazneala. Mi-am dat douá palme in semn de respect pentru luminatia ta.

nony
| nony explică:

@Zbenguici.cred ca e supárat pe mine, sau e mut.De cand eram mic incerc sa vb cu el, dar nu zice nimic big grin

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Intreaba-l Nony!

| BUBULINA a răspuns:

Suna la nr 89 89n 27292

| BUBULINA a răspuns:

@nony rolling on the floor) esti haios rau laughing

| adriana_sw33ty_angy a răspuns:

Spune-i sa zica tot sau va despartiti...big grin...joce. nu stiu. pop

| moonY a răspuns:

introdu'i in aripa un cip rfid (ala cu 666 din C. I. si pasapoarte)

| Annitu a răspuns:

rolling on the floorce întrebare...

| Casiana a răspuns:

thinking Nony, cred cred ca o sa ramai cu nelamurirea, si sincer nu cred ca ti-ai dori sa afli, de fapt, cred ca o sa afli cand vei fi si tu 'inger'... te pup!

P. s:Sunt niste lucruri mult prea frumoase pentru a le cunoaste niste persoana ca noi, cred ca sunt lucruri ce trebuie sa ramana asa cum sunt, un mister...

Pa, pa!

Răspuns utilizator avertizat
| alessyca a răspuns:

Poi
te gandesti tu inainte sa adormi numai la faza asta si te rogi sa iti apara in vistongue
poate reusestilaughing
dar eu cred ca fiecare avem ingerul nostru, adica nu inger pazeste numai o persoanatongue parerea mea o singura data nu de mai multe ori

| aysun a răspuns:

Ori esti copil, ori esti tampit.

| aysun a răspuns:

La fel ca si mine, multi au crezut ca tu chiar intrebi de ingerul pazitor. Era greu in pana mea sa spui "cum pot afla cu cine si-a mai tras-o?"? Trebuia sa fie subtila intrebarea...

| dacia a răspuns:

Mi se pare o intrebare normala. Ingerul tau pazitor te pazaste numai pe tine, caci Dumnezeu ti l-a dat tie la Sfantul Botez sau, mai bine zis, tu i-ai fost incredintat lui. Fiecare crestin are ingerul lui pazitor. Totodata, fiecare crestin este dator sa roage la ingerul sau pazitor. De asemenea, Sfanta Biserica pune la indemana credinciosilor si un acatist catre ingerul pazitor.
Acest acatist este de-o frumusete desavarsita si ai face bine sa mergi mai des la biserica si sa-l asculti.

| dacia a răspuns:

Daca ar fi sa iau in consideratie si sensul mai putin onorabil al intrebarii tale, ti-as raspunde urmatoarele:
Probabil ca ai auzit ca ingerii pot avea relatii sexuale cu femeile, in special cu adolescentele si cu femeile singure. Daca ai invatat bine la scoala, ar trebui sa-ti amintesti de poezia "Zburatorul" de I. H. Radulescu. Dar nu ai auzit bine. Acolo nu e vorba un inger pazitor, ci de un zmeu, adica un inger demon, dracul mai pe romaneste. Sfatul meu ramane acelasi: du-te la biserica, cauta-ti un duhovnic si fa o spovedanie buna. Apoi, urmeaza canonul de pocainta dat de duhovnic. Daca mai ai intrebari de genul acesta, el este cel mai potrivit sa-ti raspunda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intreaba-l pe nea Jiji. El e responsabil cu treburile astea. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se pare o intrebare normala. Ingerul tau pazitor te pazaste numai pe tine, caci Dumnezeu ti l-a dat tie la Sfantul Botez sau, mai bine zis, tu i-ai fost incredintat lui. Fiecare crestin are ingerul lui pazitor. Totodata, fiecare crestin este dator sa roage la ingerul sau pazitor. De asemenea, Sfanta Biserica pune la indemana credinciosilor si un acatist catre ingerul pazitor.
Acest acatist este de-o frumusete desavarsita si ai face bine sa mergi mai des la biserica si sa-l asculti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti sti. dar cerei iertare cant te rogi pentru pacatele cu care rusinat se prezinta pentru iertarea ta in fata Domnului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E greu de spus in general se spune ca ingerul pazitor pe care il primesti la nastere este un inger care isi pierde omul pe care trebuia sa il pazeasca cam in acelasi timp in care te-ai nascut tu se mai spune ca igerul pazitor pe cre un bebelus il primeste la nastere este o persoana buna care a murit in momentul in care bebelusul sa nascut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nony. nu pot sa-mi dau seama daca esti barbat sau femeie... dar inclin sa cred ca esti femeie totusi. cum sa intrebi asa ceva? e o tampenie. asculta: tu crezi in mosu? presupun ca nu; atunci de ce ar exista un inger? sau dumnezeu? ai vreo dovada? vie? l-ai vazut?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Referitor la ultimul raspuns, cel cu existenta Domnului
sti.sant sigur ca u nai vazut orasul Barcelona.asta nu inseamna ca nu exista...
si vream sa te inteb...nony,ai incercat sa afli cum il cheama pe ingerul tau pazitor, daca vei reusi sa ai afli numele...il poti intreba personal.Sucess! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta ma intreb si eu.big grin