| Hammurabi a întrebat:

Cum pot exista bărbați care să urască femeile, fără să fie homosexuali?
E o ură reală sau e doar frustrare?
Sau un motiv pentru a-și justifica renunțarea?

Răspuns Câştigător
| Endoryus a răspuns:

Sa urasti ceva nu inseamna ca nu esti atras de acel ceva. Chiar dimpotriva. Vrei foarte mult acel ceva dar nu se poate. Esti urat, prost, sarac, fara umor, fara caracter etc etc si nu atragi sexul opus si in timp se transforma in ura. Sau pur si simplu ai fost inteligent si ai dat doar peste panarame (asta e clar doar vina ta) si acum le bagi pe toate in aceeasi oala. Asa cum "feministele" urasc barbatii. Din ce am vazut USA multe sunt niste balene pe uscat. Ofticate de faptul ca nici un barbat nu le acorda nici macar o secunda din timpul lor, din frustrare se ajunge la ura.

85 răspunsuri:
| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru whatevernvm):

Aha, aha, comentezi Da, pun pariu ca daca dadeai ochii cu mine nu mai aveai curajul sa imi spui lucrul asta in fata dar na, la tastatura avem curaj.

| whatevernvm a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Săracul de tine. Mergi la somn ca e târziu și ți crapă ultimii neuroni

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru whatevernvm):

"Fa pași" urat din partea ta, foarte urat, o sa te tin minte pentru asta roscato asta daca tu esti cea din imaginea de profil si nu altcineva.

| whatevernvm a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Ca "hai fa marș la produs" e limbaj de Kant. La limitați le vorbești cum merita.
Eu sunt, fa o laba la poza acum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru OrdanKarris):

Dezvolta puțin partea cu energia demonica. Femeia nu e de la natura ei un demon?

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru whatevernvm):

Vai, da ce mai jignit deci mai lasat fara cuvinte ma jur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru whatevernvm):

Labă la 200 de kile nu prea merge

| whatevernvm a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ți face tu probleme de laba lui și kilele mele, maestre

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Lasati-o naibii de "energie demonica".
Pur si simplu o femeie/fata are mai dezvoltata partea care "nu-i pasã" de altii doar de ea, e simplu trebuie doar sa ai fund si tâte si putin machiaj si primesti atentie de la toti fraierii chiar daca nu ii lasi sa faca sex cu tine. Binenteles ca daca ar disparea si a-ti fi folosite doar, v-ati tãia pe vene.
Multe sunt "demoni" da, pentru ca sug tot, nu complementeaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si cu ce te ajuta atenția aia? Orgoliu? Ceva cu care sa te mândrești? Iti trebuie si creier.
V-ati? Folosesti pluralul...ce lovitura sub centura.
Sug tot? Totul tău e probabil sub medie.

| 1231242 a răspuns:

Eu urăsc unele femei, acum De ce?!

Bun, era o seară frumoasă de vară, o femeie peste 45 ani vine la mine cu o nuiă, mă ia în primire ca lumea, mâncam înghețată bineînțeles am scăpat-o și am fugit repede.

Scena s-a întâmplat acum mulți ani, când aveam vreo 9 sau 10 ani, era o vafă de 50 de bani, pentru mine a fost o lovitură grea și la propriu și la figurat, m-au durat mânile o săptămână, deci eu urâsc unele femei, anume babele, ciobancele, târfele(am luat bătâie, o poveste lungă), o proastă care m-a lovit în koaie(neintenționat, ce-i drept, dar am simțit cât pentru 9 vieți), iar pentru aceea VAFĂ NENOROCITĂ, pot spune că mă simt ca V din V de la Vendetta.

Mai în glumă, mai în serios, chiar urâsc babele, mi-am luat bătaie de la femei/fete, am fost lovit în koaie, mda asta e.

În concluzie, unele femei MERITĂ SĂ FIE URÂTE CU VÂRF ȘI ÎNDESAT

| Emma30555 a răspuns (pentru Endoryus):

Eu nu am văzut doctori cu casierie sau femei de serviciu. Contează și ce muncește, educația trebuie sa fie asemănătoare altfel nu au ce vorbi

| Endoryus a răspuns (pentru Emma30555):

Mai iesi din casa atunci. Am intalnit si un bancher cu o vanzatoare, casatoriti.

| Emma30555 a răspuns (pentru Endoryus):

Pun pariu ca ies din casa mult mai des decât majoritatea celor de aici. De fapt mai des și decât multe cunoștințe de ale mele Nu am văzut un om inteligent cu un incult cuplați. Posibil tipul pe care tu îl numești bancher sa fi fost un tip care lucra la o banca iar vânzătoarea sa fi avut studii superioare și sa fie ceva provizoriu sau sa lucreze într un loc mai drăguț gen Mall. Sau deși sunt diferențe de educație în realitate diferența sa nu fie asa mare Întradevar mai sunt cazuri cum spui tu. Și eu cunosc o tipa de familie bună, cu studii care s-a casatorit cu un tip mai incult. Dar ea era cam complexata. Adica se poate întâmpla cum spui tu din anumite motive dar nu știu dacă asa des, și nu înțeleg de ce

| Emma30555 a răspuns (pentru Hammurabi):

Bărbații și femeile uneori seamănă între ei. Unii pot fi demonici alții pot fii foarte ok. Sunt foarte multe fete de calitate, nu știu de ce unii prezintă femeile sub o forma atât de negativa, și eu fiind femeie am tendința sa consider ca femeile sunt mai bune și bărbații mai rai dar nu am cum sa generalizez chestia asta, e absurd

| GabiDumitrescu a răspuns:

Desigur ca pot. Dai peste o nebuna, doua, trei, sase, noua, la un moment dat tragi concluzia ca toate sunt demente - si nu ca ar fi foarte departe de adevar concluzia asta - si cu asta-basta. Nu devii gay, doar ca le tratezi ca pe niste animale periculoase.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Crezi ca ti-am scris asta doar de dragul de a o face? Voiam sa vad ce, feedback dai, la atitudinea asta misogina.
Lovitura sub centura? Prefer palmuialã, nu-mi fac prieteni pe internet incât sa ma ranesca.

| Hammurabi explică (pentru Emma30555):

"Nu am văzut un om inteligent cu un incult cuplați."
Aici ai o mică eroare de interpretare. Inteligența și incultura sunt două chestii total diferite și nici măcar nu se exclud una pe cealaltă.
Am întâlnit oameni cu un nivel de cultură redus (din diverse motive dar de obicei financiare, nu au reușit să-și facă anii de școală) dar care aveau un nivel de inteligență poate peste al unuia care a terminat două facultăți.
În al doilea rând, nu poți aprecia inteligența unui om după locul de muncă. Locul de muncă, situația materială, situația socială, nivelul de cultură și informare, pot avea ca premise anumite conjuncturi nefavorabile de care a avut parte acel om, nicidecum nivelul lui de inteligență.
Pe de altă parte, am întâlnit și oameni care au terminat o facultate, dar atât de înguști la minte, atât de lipsiți de o minimă inteligență încât m-au uimit.
Așa că în momentul în care analizăm situația în care un om înstărit (bancher) se cuplează cu o vânzătoare, crede-mă că locul de muncă sau situația materială a celor doi, n-au absolut nici o legătură cu inteligența sau calitatea lor umană.

| Arrakis a răspuns:

Tu vrei sa sugerezi ca misandrele sau misoginii sunt toti gay?
Sa zicem ca e o intrebare retorica daca are raspunsul evident NU.

Persoanele homo nu urasc femeile din oficiu. N-au de ce. Preferintele sexuale n-au legatura cu vreo ura patologica fata de celalalt sex. Nu te duci si te regulezi cu vreun tovaras ca s-o faci geloasa pe fosta ta, asa-i? Pai cam asta e o comparatie care sa contrazica ipoteza.

Un barbat misogin poate fi interesat de femei in permanenta chiar daca trateaza urat femeile, asta nu inseamna ca ii plac barbatii.

Poate fi o ura reala inmagazinand multe frustrari, dar n-are legatura cu preferintele sexuale, iar aceasta ura este caracteristica doar anumitor persoane cu tulburari de personalitate (de regula narcisiste).

| Schelling a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Mai puternic intelectual? Asa zici, ok. Mi-ar placea enorm sa te vad conversand cu Rebecca Romney, care ti-e mult inferioara, tu fiind barbat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de nivelul urei. Daca esti feminist sau MGTOW, atunci e de la frustrare. Daca doar urasti femei dintr-o anume grupa (spre exemplu analfabetele de Instagram care se cred dive), atunci esti doar inteligent si filtrezi persoanele care pot interactiona cu tine.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru Schelling):

Uite eu nu am zis ca toti sunt asa eu am vorbit asa la modul general si sa stii ca sunt putini care pot purta o discutie cu Rebecca Romney ok. Si da aici mai prins eu sunt mic in fata lui Rebecca Romney.

| Endoryus a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci MGTOW sunt frustrati? Am inteles laughing

| Clorox a răspuns (pentru Endoryus):

Poate a gandit asa pentru ca majoritatea feministelor pe care le vezi pe net sunt frustrate si a zis ca e la fel si in tabara cealalta, poate.
Nu am auzit niciodata nimic de rau de MGTOW, in schimb cu feministele...

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Totul pleaca de la starea psihica a barbatului de regula multe fete spun ca baietii sunt niste fiinte ciudate uneori si greu de inteles altele spun ca suntem doar prosti depinde acum doar de om.