| smolnarkarina a întrebat:

Cum pot face sa-mi creasca unghiile mult mai repede.Nu am rabdare si mi se rup foarte repede! Ajutati-ma!

3 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Da te seara cu ulei de ricin pe ele. se vor intari [deci nu se vor mai rupe repede si totodata vor creste ] nu chiar 1 cm de ora...

| Anecherry a răspuns:

Maseaza-le cu ulei de ricin timp de 10 min de vreo 3 ori pe saptamana; am folosit si eu, si acum sunt mai tari si cresc mai repede; bafta:*.

| Barajag a răspuns:

Incearca sa nu te mai dai cu oja, ori daca nu vrei sa renunti la oja da-te mai intai cu un lac protector.Insa iti pot spune ca mai bine este sa le lasi o perioada de timp fara lac, poti incerca sa ti le freci cu lamaie, apoi sa ti freci unghiile cu ulei de ricin.Bafta!