| CatalinaBubulina a întrebat:

Cum pot sa aflu codul puk daca am pierdut hartia aceea pe care scria?

Răspuns Câştigător
| Emena a răspuns:

Pai suni la *100# de pe alt telefon.si dai la cod puk.si scrii numarul de telefon.si primesti codul

6 răspunsuri:
| BRG a răspuns:

Sărut mînuţa este vorba de telefon digi mobil? Sau de alt telefon, pentru digi mobil te duci la caseriile rds rcs şi vorbeşti cu un băiat de acolo să-ţi deblocheze telefonul, dar costă ceva vreo 5 euroi, dacă este vorba de telefon orange, sau Vodafone tot aşa mergi la reprzentanţă şi rezolvă ăia de acolo problema. Succese.Cristi şi aştept să-mi spui ce ai rezolvat dar mergi mîine.

| a răspuns:

*100#

| cucalic a răspuns:

Faci *100 diez

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E simplu, suni la nr de la Rds, nr este 0770700700 vb cu o domn(ita) si ii spui ca ai nevoie de codul puk ii zici nr de la tel de la care ai nevoie til zice, apoi dupa ce bagi scrii o parola pin noua. si gata
Sper sa va fie de Folos

| Si_Atat_Andrei_1998_fJW4 a răspuns:

Nu merge cu *100#

| Rodica_Isip_1963 a răspuns:

Cum sa aflu cod puk