| RozzyRozzalinda a întrebat:

Cum pot sa fac png-uri in photoshop.am photoshop cs 5 dar nu stiu cum as putea face png-uri.Va rooog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| GeoXD a răspuns:

Pai incepe ma si tu sa editezi imaginea, new image.sau document sau nu mai stiu cum
si la sfarsit cand vrei sa salvezi mai jos de locul unde salvezi fisierul e "file type" sau "format" nu mai stiu, si vezi ca acolo e "psd", selecteaza chestia aia si sunt mai multe tipuri din care sa alegi, totusi, alege png. ca e cel mai bun la calitate si marime, sau asa ceva :]