| aida_7940 a întrebat:

Cum pot sa-mi pornesc calculatorul daca am uitat parola?

Răspuns Câştigător
| Kylexy a răspuns:

Intra in safe mode cu ajutorul tastei F8 sau f6 depinde de biosul pe care il ai, daca nu intra in safe mode dupa apasarea celor 2 taste scoate-l din priza si baga-l iar in priza o sa iti apara "start windows whit safe mode and cmd, start whit safe mode. alegi start whit safe mode.

2 răspunsuri:
| greenish a răspuns:

Atunci cand booteaza PC (cand porneste Windows) apasa F8 si intra in safe mode. Intra pe contul "Administrator" si creaza sau modifica parola in contul curent.

| aida_7940 explică:

Am incercat asa, dar atunci cand intru in safe mode tot imi cere parola pe care nu o stiu.