| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa-mi vad arborele genealogic?
Eu sunt roman din Transilvania, dar vreau sa stiu daca exista posibilitatea ca in istorie ascendentii mei sa fi fost unguri sau sasi si sa fi fost romanizati

2 răspunsuri:
| TipulCiudatDinSpateleFarmaciei a răspuns:

Exista un site numit Ancestry.com.Un test ADN complex cu bani, iar in cateva saptamani iti dau ei arborele genealogic.Intra pe site si iti explcia totul acolo.

| AlexTurcu a răspuns:

Există specialiști la care puteți apela pentru astfel de servicii. De exemplu, echipa „Scriem istoria ta". Adresa este https://scriemistoriata.wordpress.com/