| ImmortalQueen a întrebat:

Cum pot sa salvez pozele de pe hi5? cine stie sa ma ajute plizz.
De la un timp nu mai pot sa salvez poze de pe hi5... dar daca stie cineva cum ajutati-ma va rog!

Răspuns Câştigător
| LORY a răspuns:

Daca folosesti Mozilla Firefox: Tools -> Page Info -> Media
Acolo ai toate pozele de pe pagina respectiva. Alegi poza pe care vrei sa o salvezi si dai `Save as`. Asa procedezi la orice site care nu-ti permite sa salvezi pozele.

Alta varianta ar fi sa faci un `Print Screen` la pagina (tasta `Prt Scr` -> deschizi Paint -> Salvezi -> Tai fotografia, in PhotoScape de exemplu)

Sunt si unele programe care te ajuta sa salvezi imagini de pe net, nu folosesc, deci nu stiu exact cum se numesc.

Sper ca te-am ajutat! Bafta!

2 răspunsuri:
| Absenta a răspuns:

Eu mi-am instalat photoscape si cand imi trebuie o poza de pe ceva site intru pe el, imi pornesc photoscepe-u si acolo la meniu este o optiune
screen capture, apas acolo si apoi capture region, selectez poza sau partea dorita si gatahappy
daca ai photoscape-u poti incerca, altfel nu stiu cum le poti salvathinking

Peace.

| stropica a răspuns:

Foloseste print screen.