| nyoentox2002 a întrebat:

Cum pot să scap de depresie acum fără misto? Mă simt ca și cum aș avea sufletul foarte întunecat adică am o stare foarte nasoala,am foarte multe gânduri:Frica de a fi abandonat de persoanele de care m-am atașat,frica de respingere adică că mă resping majoritatea fetelor,și mă întreb, de ce mă resping atâtea fete? din cauza că nu arat bine(cam așa arăt https://www.instagram.com/......U2NjkwMjE3 și mereu mă autocritic,am și traume din copilărie,mi-am luat bully,criticat,înjosit de culoarea pielii! Și multe chestii mi-au scăzut foarte mult încredere în sine,acum câteva zile m-a refuzat o fata,eram foarte supărat și în ziua aia m-am dus cu un prieten și cu o prietena de a noastră am fost in centru vechi in Brașov să vedem meciul Romania cu Olanda și ne-a dat de băut,și am zis că de ce nu,ne-am îmbătat doar noi 2, ea nu avea nici pe dracu! Dar in seara aia oarecum m-am simțit mai bine că uitasem de anxietate,mă băgasem in seamă cu fete,și că să vezi eram schimb de noapte la munca și nu vream să venim dar a vorbit colegul meu cu Team Leaderul și a zis că am băut și a zis sa venim la munca daca nu ne face referat și am venit la munca așa beți și ne-a trimis acasă,apoi șeful dimineață a zis că ne dea afară,apoi ne-am rugat de el sa nu ne dea și in sfârșit a acceptat să ne țină în continuare,mai sunt colegi care țin la noi și au băgat vorbe bune!
Altă problema mai este că mereu am probleme de concentrare,multi îmi zic că sunt aerian, oare din cauză că mă gândesc mereu in alta parte? ce am de făcut?

6 răspunsuri:
| 1onur a răspuns:

Să lași băutura să nu mai bei alcool și băutură. Sâte ți de munca ta și lasă femeile. Ținete de muncă și Dumnezeu. Atunci ai sa vezi cu ochii tăi cu Adevărat și o să începi să vezi totul așa cum a fost de la început și nu o sa mai ai sufletul întunecat fiindcă o sa începi să vezi.

Dacă vei continua cu băutura vei rămâne fără muncă și toți tovarăși care te-au învăța la băutură și Destrăbălare a două zi o săle fi un simplu client și da ai fost cineva "important" pentru ei cândva când le-ai fost de folos termină cu prostia câți faci rău cu mâna ta.

Când vei înceta să-ți mai bat jocorești sănătatea sufletul corpul cu fel și fel de obiceiuri de la fel și fel de prieteni tovarăși rude tot felul de oamenii care te învață la prosti și Destrăbălare vei înțeleg abia atunci cât rău îți faci din cauza lor tu trebuie să te oprești din a urma obiceiurile prostile altora că dacă tu vei fi dată afară de la muncă toți te vor uita și până și tovarăși prieteni te de pahar ori te vor da la o parte ori te vor ține lângă ei Sâte distrugă Sâte facă ca si ei boschetarii.

Normal că ai probleme cu concentrarea dacă tu îți otrăvești corpul sănătatea și apoi vrei sa mai fi și sănătos când începi să bei până ai impresia că poți fi ori cine așa și face băutura prostește omul îi da filme și impresia că poate conduce lumea și poate stăpâni lumea dar Adevărul este câți face enorm de mult rău la sănătatea și la suflet și la trup acum nu-ți dai seama ești încă foarte tânăr și te prosteștii cu prostimea

| nyoentox2002 explică (pentru 1onur):

Nu are treabă concentrarea cu băutura, eu beam ocazional, eu am mai fost beat acum 2 ani din cauza că eram supărat că nu a venit aia la ziua mea, și m-am mai îmbătat recent și îmi plăcea că mă simțeam mai bine, mai energic mai curajos! adică uitasem de probleme!

| 1onur a răspuns (pentru nyoentox2002):

Păi vezi și tu ce văd și eu?

Ai spus că te face sa uiți de probleme Adevărate dar asta atâta timp cât stai beat inconștient și tot o dată îți distrugi sănătatea și sufletul dacă rămâi în prostie te prosteștii fără măsură și dacă încep să-ți și placă ocazionalele astea atunci tot tu ști cel mai bine.

Orice începe ocazin orice absolut orice începe ocazional la început după începe prostia și Destrăbălarea să prindă rădăcini și apoi urmează la sigur plăcerea prostiei după te obișnuiești cu prostia băutura alcoolul având impresia dănduți impresia că ai scăpat de probleme necazuri și când te trăiești din prostie când teii trezit... O va fi prea târziu ori sănătatea ta te va părăsi înaintea să-ți dai tu seama că păhărelul tău ocazional nici nu ști cum îți fură lumea din picioare după o sa ajungi să mănânci și pământ nu mai sa nu crezi sa bei alcool băutură de tu spui că ști bine ce faci bravo ție

| nyoentox2002 explică (pentru 1onur):

Nu eram beat inconștient, puteam sta pe picioare, numai că eram ametit, am băut 3 persoane 3 sticle de vin spumant! da acum 2 ani da a fost beție mare, și cea mai nasoala, la aia am vomitat și pe parchet și canapea, m-am pisat pe mine, dar beția asta nu a fost așa rea că nu am băut exagerat

| 1onur a răspuns (pentru nyoentox2002):

Ești forță.

| 1onur a răspuns:

Când ai sa începi să ai grijă de sufletul tău fără să-ți mai bați jocorești sufletul tău corpul tău trupul tău ai sa începi să strălucești curat și frumos cu Adevărat.

Da daca vei continua să-ți bat jocorești sănătatea sufletul trupul corpul nu doar că îți vei întuneca sufletul nu doar câți vei întuneca viața ai sa rămâi doar un observator in propria ta viață fără că sa te poți implica fără ca sa poți riposta său Sâte speri și alți vor face ce vor din tine și cu tine vei fi jucăria favorită ori cărui om fără frică de Dumnezeu și atunci o sa fie prea târziu fiindcă vei fi doar un observator iar alți vor fi implicați în alegerile tale și viața ta dacă nu vrei sa ajungi pe mâinile Oamenilor fără frică de Dumnezeu ai mare grijă ce faci cu sufletul tău cu viața ta cu trupul tău fincă nimeni nu-ți va vrea binele mai bine decât tine eu chiar văd că ești un băiat naiv și inocent in tine care nu știe ce face cu sufletul cu viața lui și îți mai spune ori de cate ori va fi nevoie ținete de munca ta tinere lăsați tovarăși de pahar dacă nu vrei să ajungi rău

Ai grijă de tine măi.