| PsyhoChild a întrebat:

Cum pot sa scap de obiceiul de a-mi roade unghiile?
Am acest tic nervos de cand eram mic, niciodata nu mi-am taiat unghiile de la maini cu unghiera deoarece le rod si vreau sa ma opresc dar o fac fara sa-mi dau seama.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

A devenit gest automat. Să te dai cu ardei iute pe deget, sau cu ceai amar. Să te legi la deget peste unghie cu un leucoplast temporar. Să ții o mână la spate.

| Celcestietot a răspuns:

Iti pui unghii cu gel, chiar daca cesti baiat. Daca vrei le dai cu oja neagra, iti lasi parul mai lung si probabil ca vei reinvia moda emo.

| Andreeush a răspuns:

Taie unghiile cu unghiera altfel nu ai cum să scapi de acest obicei.