| DianaIsHere123 a întrebat:

Cum pot sa scriu cu diacritice? Am laptop.

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ce Windows ai?

| Furculingură a răspuns:

Eu schimb limba tastaturii, dar se schimbă puţin butoanele şi durează ceva până te obişnuieşti.
Aşa că mai bine foloseşti site-ul ăsta :

http://www.diacritice.com/

| DianaIsHere123 explică (pentru Furculingură):

Şi eu am făcut la fel. Nu-i chiar aşa de greu să te obişnuieşti. Părerea mea.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Nu are legatura daca ai laptop, calculator,tableta sau mai stiu eu ce.
Depinde de windows,dar ma rog, peste tot e acelasi principiu.
Te duci in Control Panel, apesi"Clock, Language and Region".Dai click stanga pe "Region and Language", si selectezi "Romanian(Romania)".

| darrio2007 a răspuns (pentru DarkOrbitMoon):

Nu se schimba nimic cum spui tu.

| DarkOrbitMoon a răspuns (pentru darrio2007):

Ma rog, atunci sa caute pe internet.
Mda, trebuia sa se duca change keyboards or other input methods...cred ca eram beata cand am dat raspunul ala.

| georgege a răspuns:

ă Ă â Â î Î ş Ş ţ Ţ instaleaza Microsoft office. Si o sa iti apara in bara de jos...

| Geea3231 a răspuns:

Mult mai usor ar fi sa-ti salvezi pagina asta --> https://www.facebook.com/......8420885160 si sa dai copy-paste. :* si eu am laptop si de cand tot ma chinui sa gasesc o solutie...asa e mai usor! :* O zi buna, sper ca te-am ajutat :*