| RoOoZ a întrebat:

Cum pot sa sterg o intrebare de pe TPU? Cum pot sterge tot contul?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

1. Poti sa trimiti o cerere la Contact http://www.tpu.ro/contact (ataseaza link-ul cu postarea, care vrei sa fie stearsa) sau sa raportezi/blochezi singur/a intrebarile sau raspunsurile. In mod normal, este nevoie de minim 2 raportari. Deci, mai rogi un prieten sa te ajute. Dupa ce postarile respective vor fi blocate, ele nu vor mai fi vizibile pe site, insa doar administratorii le pot sterge de tot.

P.S. Apropo, raportarile abuzive/nejustificate se penalizeaza. Trebuie sa ai foarte mare grija ce raportezi, pentru ca daca depasesti limita maxima de raportari abuzive (10), poti sa fii suspendat/a. De fiecare data gandeste-te de zece ori, daca o postare merita sa fie raportata sau nu.

2. Trimiti o cerere la Contact si in cateva zile contul tau va fi sters.

Succes! Numai bine!

2 răspunsuri:
| Borgir a răspuns:

Pentru a sterge contul TPU.ro trebuie sa trimiti un mesaj, folosind functia "Contact" de pe adresa de e-mail cu care te-ai inregistrat in cadrul comunitatii. Atat intrebarile cat si raspunsurile nu vor mai fi sterse, ci vor aparea pe site ca si cum ar fi postate de un utilizator anonim. Am recurs la aceasta metoda, din dorinta de a fi fair-play fata de utilizatorii care au acordat fundita pentru raspunsurile, care acum se doresc a fi sterse. Daca ai una sau mai multe intrebari pe care doresti sa le stergi trebuie sa trimiti un mesaj folosind formularul de "Contact". Mesajul trebuie sa contina adresa de email cu care te-ai inregistrat precum si link-ul intrebarilor pe care doresti sa le stergi. Intrebarile pot fi sterse doar in termen de 48 de ore de la postarea lor. Daca acest termen este depasit, dar totusi se doreste stergerea intrebarilor, acestea nu vor mai fi asignate contului tau insa vor aparea in continuare pe site ca si cum ar fi puse de un utilizator anonim.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deoarece nu ai inca 5000 de puncte pentru ca postarile sa-ti fie sterse prin raportare, singura modalitate pentru a-ti sterge o postare(intrebare sau raspuns)ramane mesajul la contact( http://www.tpu.ro/contact )in care sa soliciti stergerea acesteia.Un lucru pe care trebuie sa-l ai in vedere: sa nu uiti sa pui link-ul postarii in mesaj.Pentru a-ti sterge contul, singura modalitate este mesajul la contact, in care soliciti lucrul acesta.