| beeib a întrebat:

Cum pot trece de la messenger 11 la 10, si sa mi se pastreze arhivele? cand dau sa instalez messenger 10 imi spune ca am deja o versiune mai noua. va rog am nevioe urgent.
funda!

Răspuns Câştigător
| PataOarbă a răspuns:

1. daca ai windows xp
Start > Run > %ProgramFiles%\Yahoo!\Messenger\ (copy-paste this)> Ok. Intri apoi in folderul "Profiles" si ori arhivezi tot ce e acolo, ori arhivezi doar profilul tau, ce contine toate arhivele. Copiezi ce ai arhivat in alt director, sau pe un stick. Dezinstalezi yahoo messenger> downloadezi ultima versiune > instalezi ultima vrsiune. Dezarhivezi arhiva in acelasi loc.

2. daca ai window vista sau windows 7 (32 biti) scrii la Run: %LocalAppData%\VirtualStore\Program Files\Yahoo!\Messenger\ si apesi Ok.La fel, copiezi/arhivezi toate profilele sau doar profilul tau intr-o locatie sigura, dezinstalezi versiunea ta de yahoo messenge (din add or remove programs), downloadezi ultima versiune, o instalezi, te duci iar in locatia cu profilele si copiezi/dezarhivezi tot ce ai salvat inainte. Succes.