| AvalohAlyn a întrebat:

Cum poti sa ai o vasta cultura generala?

Răspuns Câştigător
| R0R0 a răspuns:

Citind si documentandu-te!

10 răspunsuri:
| MdaMhm a răspuns:

Pai doar daca inveti chestii de cultura generala o sa ai o cultura generala vasta

| OnuOnulică a răspuns:

Să citești mult. Să te documentezi.

| Aberdeen a răspuns:

Să citești, și să experimentezi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In primul rand citind mult.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Internetul happy

| Trumpinator a răspuns:

Eu am citit un atlas geografic intreg si multe carti de istorie - pasiune happy

| whatevernvm a răspuns:

Sa citesti mult, sa socializezi(sa cunosti oameni de la care ai ce invata, in general mai in varsta), sa calatoresti, sa ai un anturaj cu oameni faini, sa vezi multe filme si piese de teatru

| Drimmero a răspuns:

Cititul, asta este cheia dezvoltarii culturale. Plimbarile pe la teatru, opere, etc. Chiar si un meci de fotbal este ceva cultural.

| cocodutza a răspuns:

Citesti, inveti, te documentezi, iar apoi te asiguri ca nu uiti ce te-ai chinuit sa bagi la cap

| Anonimuserr a răspuns:

Asta ţine şi de tiparul genetic.
Degeaba citeşti într-una dacă creierul tău nu poate asimila ceea ce citeşti.
Fără antranement de mic copil.
Atâta timp cât ai un material genetic foarte bun şi un interes faţă de un anumit luncru.
Degeaba dacă nu ai acea inteligenţă sclipitore.