| anonim_4396 a întrebat:

Cum poți sa îți găsești un loc de munca+cazare intr-o țara europeană fără sclavie, fără lanțuri, fără beciuri sau ghetouri? Si deși nu ai vreo meserie și nu cunoști vreo limba straina?

3 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Ai putea sa te duci in alta tara intr-un oras aproape plin de romani si astfel banuiesc ca nu ar mai fi necesara alta limba. Posibil sa fi exagerat, dar alta solutie nu am gasit.

| gemeni6226 a răspuns:

Numai daca pornesti de acasa cu foarte multi bani sa-ti asiguri o cazare decenta si mincare pana gasesti ceea ce cauti. Multi au fost ajutati si de pregatirea lor foarte buna profesionala plus un dram de noroc.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Și fără bani? Poți eventual să cerșești. Lanțuri se folosesc doar la închisori.
Dacă e vară, poți cânta la muzicuță pe străzi, până înveți limba.