| anonim_4396 a întrebat:

Cum pun filme youtube pe blog?

5 răspunsuri:
| ejaxz a răspuns:

Cu urlul

| videoblog a răspuns:

Dreapta sus, e un cod "emebed". pe acesta il iei si il pui in postul tau.

| videoblog a răspuns:

Sau aici un raspuns - http://www.bagatare.ro/......ontinuare/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

dai www.youtube.com
alegi ce videoclip vrei
in dreapta, lanaga videoclip, scrie "embed"-aici dai click dreapta, apoi click stanga si apesi "copy"
apoi mergi pe www.blogger.com
alegi optiunea "new post"
apesi pe "edit html"
dai paste in spatiul ala, in care scrii, la postare
dai un titlu(desupra postarii, unde scrie "titlu")
dai "compose", acolo, langa "edit html"
il centrezi, il pui la mijloc(daca vrei sa fie pe mijlocul paginii)
dai "preview" sa vezi daca merge
apoi, daca e ok, dai "hide preview", apoi "publish post" si gata!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

dreapta video clipului scrie "embed". copiezi codul ala.il pui pe blog-ul tau si "post comment" sau ce scrie happy