| Marius_Grigore_1989 a întrebat:

Cum rezolvati problemele de trac,vorbitul in fata multimi, timiditatea?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Exersand.
Pe mine m-a ajutat mult sa vorbesc cu persoane de sex opus, la modul autentic, fara masti, cum vedem fiecare viata, ce dorim sa indeplinim, ce vrem sa fim.
Deasemenea e bine sa incepi sa te fortezi cu persoane mai apropiate si apoi sa incerci sa ai tu initiativa cand vezi persoane binevoitoare dar care nu fac nimic pentru a se apropia de voi.
Cu timpul o sa fie din ce in ce mai usor sa vorbesti chiar si cu persoane straine.
Foarte important este sa accepti cine esti, iar daca e ceva de lucrat la tine sa stii ca o vei face treptat.
Daca te gandesti la ce cred ceilalti despre tine atunci ai multe de pierdut, fa ceea ce simti, spune ce crezi stiind ca daca nu sunteti pe aceeasi lungime de unde nu pierzi nimic. Daca insa insisti sa fii pe aceeasi lungime de unda te vei pierde pe tine.