| Upz0r3 a întrebat:

Cum sa fac febra fortat? Dar evitati raspunsul cu creta ca nu vreau sa ajung in spital.

2 răspunsuri:
| Kristinikaaa a răspuns:

Febra este un raspuns fiziologic al organismului la detectarea unui agent strain (bacterie, virus etc.); practic nu poti sa faci febra fortat decat daca te expui unui agent patologic si automat te imbolnavesti. Temperatura corporala poate creste in schimb din cauza calciului (pe care il contine si creta - carbonat de calciu), dar nu iti recomand sa faci exces de asa ceva - temperatura nu creste prea mult, in schimb riscurile sunt mari.

| NarutoKyuubi a răspuns:

1. Mananca pasta de dintia
2.Mananca creta (nu ajungi in spital daca mananci creta)
3.Fa un dus fierbinte si apoi iesi afara imbracat/a foarte subtire
Astea sunt chestii pe care le-am auzit