| YumiSukinanda a întrebat:

cum sa fac tumba si spagata? e asa de naspa am un concurs de sport marti si trebuie sa le fac pe astea neaparat cum se fac va rog ziceti-mi

2 răspunsuri:
| luiza a răspuns:

Pentru spagat trebuie sa faci mult exercitiu, iti desfaci picioarele si te lasi incet sa aluneci pe talpi cu grija, tot mai mult si tot mai mult. pentru tumba, trebuie sa te poti rostogoli drept.

| Bunicul62 a răspuns:

La noi in sat se culeg merele, poti veni o saptamana la cules si o sa faci tumbe si spagate prim pomi de nu mai ai nevoie de antrenament Peste 1 saptamana fata mosului, incepe culesul la porumb vei face genoflexiuni la greu.Noi stim din mosi stramosi ca nu avem sanse sa "ingrasam porcul in ajunul Craciunului " Fierarul satului spune "bate fierul cit este cald "Deci parerea mea nu pune gura pe energizante si alte minunatii ca greu gasesti leac.