| Elena321 a întrebat:

Cum sa fiu cea mai buna la invatatura din clasa?

Răspuns Câştigător
| yuli10 a răspuns:

Fii atenta la ore, cel mai mult inveti atunci cand ti se preda, nu se compara cu studiul individual.

19 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Invata...eu cred ca esti in clasele 1-4, sau a 5 a, ptc daca ai fii mai mare nu ai vrea astalaughing
Eu am fost pe primul loc in clasele 1-4, fara efort...atunci ma interesa doar sa invat bine.acum s`a cam schimbatlaughing)nu prea ma intereseaza sa fiu primawinking
Invata la fiecare materie, fa`ti temele, fii activa la ore si profii cu siguranta te vor observawinking big grin

cami
| cami a răspuns:

Si eu am fost, intr-a 6-a, si a7-a.
Iar intr-a 8-a, tot prima, dar la egalitate cu alta fata.
Imi place ca vrei sa fii asa happy
Pai, invata, fii ascultatoare, ridica mana cand nimeni nu stie, nu copia, si incet-incet profesorul "te va ochii", iar cand vei avea tu o mica "escapada" sa nu stii, te va ierta, pentru ca te stie fata silitoare. Si... nu-ti va scadea media.

| fluturas a răspuns:

Sa faci ce fac si eu laughing

| albastrel a răspuns:

Pai..invata....invata...si iar invata!

| AvalohAlyn a răspuns:

Sa stii cum sa inveti.

| maryana5 a răspuns:

Mdea...intr-un fel e avantajos dar. toti colegii se dau dupa aia' pe langa tine s-i ajuti cu temele etc. apoi te fac tocilara si isi bat joc de tine straight face
totusi trebuie sa te pui cu burta pe carte si sa iei cele mai mari notewinking ca sa-ti faci "renume"winking
xoxo, mary peace sign

| viki a răspuns:

Invatand.happy

| pepenerosu a răspuns:

Exact.invata! daca inveti faci impresie buna la profesori iar daca nu inveti o data te iarta pentru ca stiu ca tu inveti de fiecare data...si incearca sa completezi eventual, dar ai grija sa nu te obisnuiesti sa dai teme la colegi sau sa nu soptesti ca se vor obisnui asa.desi eu nu am dat la nimeni, unii m-au considerat egoista, deci ai grijahappy. Succes tuturor la inceperea noului an scolarhappy

| barbyr0z.ex.fantadelamaye a răspuns:

Lasa joaca...
laughing
computerul
big grin
punete cu burta pe cartehappy

| TeoIonela a răspuns:

Sa inveti.

| Alecรsutรa a răspuns:

Invatind desigur

| ladybird a răspuns:

Invata constant, adica in fiecare zi, fara sa pierzi vreo lectie. Asa intelegi mai bine si nu ai goluri din materie care sa te afecteze. Si sa-ti mai zic un pont: documenteaza-te in legatura cu lectia care urmeaza sa o predea profesorul, nu conteaza la ce obiect, si completeaza cu ceva nou. Profii vor fi incantati.

| dianka_4861 a răspuns:

Pai invata fiecare lectie... fa-ti temele...fii mai activa la ore...cam atat...citeste mai mult happy...cam asta...succes deoarece curand incepe scoala :*

| SweeTLemon a răspuns:

Invatand.Mult succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hello. o problema fireasca si mereu actuala. trebuie sa citesti (cat de mult poti, orice: de la etichete, poezii la romane) si sa intelegi ceea ce citesti.(te uiti in dex, in dictionarul de sinonime, in enciclopedii, cauti pe internet si vorbesti cu altii - ii intrebi pe oamenii mai mari ce stiu ei despre ce vrei tu sa afli, iti intrebi colegii ce parere au despre ce ati invatat la scoala, iti intrebi profesorii daca nu ai inteles ceva- asa poti sa reti mai usor ce inveti si sa iti exersezi stilul de a comunica). curaj. pentru note bune trebuie sa fii activa la ore, sa raspunzi, sa-ti spui parerea, sa ridici mana de cate ori sti ceva. spor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am fost prima in clasele 1-4.Ma straduiam mereu.Acum trec in clasa a-5 a.Nu prea aveam curaj, dar cand doamna a inceput sa ne puna note... Da oricum am luat numai 10.SUCCES!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Invata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te sfatiesc sa iti faci temele si sa fii activa la ore!

| Andrasweetgirl a răspuns:

Da eu is deja prima depe clasa asa ca te sfatuiesc sa inveti cat de mult