| adribucuresti a întrebat:

Cum sa ii conving pe parintii mei sa am un iubit?

Am 14 ani, invat foarte bine [din clasa 1 am numai premiul I ], nu stau pana la ore tarzii noaptea, nu umblu prin oras, etc.

In fiecare zii ies afara cu o prietena [ stam la mine in fata, dar cateodata mergem in parc - este la 2 strazi departare de casa - ] si eram suparata.[nu mai stiu motivul]. Cam asta a fost convorbirea dintre noi : [eu si mama]

Ea : de ce esti suparata?
Eu: nu sunt suparata.
Ea : eh nu. Te cunosc eu. Te`o parasit gagicul?
Eu: nu am gagic.
Ea: Eh, las ca te stiu eu.
Eu: mama, chiar nu am!
Ea:na bine. bine.

cam atat.

[nu stiu daca ma lasa sa am prieten, dar din cate vad cred ca ma lasa, dar tatal meu mi-a zis sa nu ma vada pe la colturi pupandu`ma cu vreun baiat, iar mama mi-a zis sa ii povestesc eu daca am un iubit, decat sa afle de la altcineva.]

Mama odata a asistat la o convorbire pe messenger si baiatul acela m`a intrebat daca mai merg prin oras.Eu i-am zis ca nu prea, iar el mi-a zis daca trec prin oras, sa ii dau beep [si mi-a dat numarul lui de telefon]. Mama a vazut convorbirea de la inceput la sfarsit.Cand mama a vazut ca mi-a dat nr lui de telefon, mama mi-a zis sa ii dau si eu numarul de telefon al meu, si i l`am dat.

Au mai trecut cateva zile si iar am vorbit cu baiatul acela.[imi placea de el >:" ]. Si mi-a zis ca ii dor de mine.[De data asta si mama, si tata au vazut convorbirea. El mi-a zis de vreo cateva ori ca ii dor de mine si mama a zis ca ii obsedat laughing.[stia cum arat, ne cunosteam.si parintii mei l`au vazut de vreo 3 ori]. El mi-a cerut o poza cu mine, dar parintii mei mi-au zis sa nu trimit.Nu i-am trimis si i-am zis sa se uite la avatar, dar a zis ca se vede negru. Tata auzind astea,[si el fiind glumet ], mi-a zis sa-i scriu ca`i ceata temporala laughing. si tot asa...

Parintii mei stiu ca un baiat[alt baiat] ma place si mai mergem in vizita la ei[si parintii lui stiu ca ma place]. Si tot fac glume pe seama noastra laughing. Dar mama nu mi-a zis nimic, ba din contra.Glumeste pe seama mea.

Voi ce parere aveti? [eu vreau sa merg in oras cu o fata sa ne intalnim - eu si baiatul acela cu care am vorbit pe messenger, dar mama nu ma lasa. Zice ca merg sa agat baieti si din astea laughing]

scuzati`ma daca n`am scris corect, dar sunt foarte obosita.

5 răspunsuri:
| aliceinchains a răspuns:

Na', din ce-ai povestit tu, ai tai sunt de treaba. Sigur te-ar lasa sa ai un iubit, dar asta depinde si de tine, poti sa mai copilaresti, acum cat mai ai timp...e frumoasa perioada asta, sa stii...o sa vezi mai incolo.

| lory81 a răspuns:

Yoy fetita draga, mai stai si copilareste, nu e cazul sa te bagi intr-o relatie de pe acum, mie mi se pare ca esti inca micuta, mai asteapta macar pana la 16 ani, e prea frumoasa perioada asta ca sa nu te bucuri de eawinking acum cat se mai poate>big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alo alo intrebari mai mici nu povesti, asta e generatia de someri ai Romaniei, cu iubiti si iubite la 14 ani laughing

| frhjfdjtd a răspuns:

Parintii tai te lasa sa ai un iubit dar sa fie un baiat de treaba pe care sa il cunoasca si treaba cu gagicu mm asa fac toate mamele, bunicile, matusile. nu stiu de ce dar totusi doar glumesc big grin

| 11Teodora a răspuns:

Acum depinde de tine.Parerea mea este sa te gandesti mai intai ce fel de baiat e,si daca il cunosti foarte bine. Daca il cunosti de o luna doua nu-i chiar bine,trebuie sa fii doar o prietena buna cu el un timp mai indelungat, pentru a-l cunoaste foarte bine, de preferabil din oras cu tine.