| Honamy a întrebat:

Cum sa imi albesc dinti acasa?

12 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Sunt multe metode happyTine cont de asta happy
-Odata pe saptamana dupa ce te speli pe dinti aplica bicarbonat de sodiu
-Spalate pe dintii de 2 ori pe ziwinking
-Poti aplica si zeama de lamaie sau chiar si sarewinking
In 3 saptamani vei avea niste dinti de invidiat happy

| elena a răspuns:

Direct pe periuta de dinti pui sare sau bicarbonat de sodiu si iti speli usor dintii, ca sa nu-ti ranesti gingiile, asta macar o data pe saptamana. Metoda o stiu din batrani, cand nu era Colgate...

| Leea1234 a răspuns:

Urmezi sfatul dat de lost_in_you,
apoi dupa fiecare spalare... tine intre dinti si buze... o felie de lamaie... cel putin 5 minute!

| Mixed a răspuns:

Buna Nicoleta ...am vazut ca esti noualove struck bine ai venit printre noi...
iti albesti dintii folosind colgate...
pur si simplu spala-te mai des... dupa fiecare masa.big grin
bafta :* sunt sigura ca in maxim doua saptamana o sa ai cei mai frumosi dinti:*

| RappK a răspuns:

Sare si bicarbonat de sodiuhappy

Răspuns utilizator avertizat
| DeeDee_1261 a răspuns:

Pai poti albi dinti folosind zeama de lamaie... Te spel prima dat cu pasta de dintii si dupa aia zeama de lamaie. Dar sa stii ca si bicarbonatu si sarea te ajuta ff mult. Poti sa incerci ce vreiwinking.Succeswinking

| teodorus a răspuns:

Te speli de 3 ori pe zi cu pasta de dinti pentru albit dintii si dupa fiecare spalare iti dai cu carbonat pe ei. In 2-3 saptamani ar trebui sa poti sa orbesti lumea tongue

| adria_1732 a răspuns:

Alterneaza bicarbonat si sare e eficient

| SHINeeTaemin a răspuns:

Bicarbonat de sodiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te speli pe dinti dupa fiecare masa si ai sa vezi ca o sa ai o dantura frumoasa

| ginaosar a răspuns:

Vezi aici http://edent.cabanova.com/albirea-dintilor.html
Este foarte bun sper sa te ajute