| ChocolateDroid a întrebat:

Cum sa nu mai fiu fitoasa? Eu nu stiu cand sunt dar mi-a spus cea mai buna prietena a mea.
Si la scoala sunt, dar nu stiu cand. Nu pot sa ma schimb deoarece nu stiu cu ce gresesc sad Pls ajutati-ma sa ma schimb sad Funda.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ChocolateDroid explică:

@Carmen, nu sunt nicio Roxy happy Si mi-au spus mai multi, si chiar am probleme cu asta. Nu sunt mandra de fitele mele, pur si simplu vreau sa ma schimb dar nu stiu cum. Daca ai fi o nesuferita cred ca ai vrea sa te schimbi nu? asa vreau eu. De exemplu la scoala ma strigau "fite". Si nu stiu de ce. Eu am cerut doar un sfat, daca nu iti place intrebare poti sa nu raspunzi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu esti cumva fosta Roxy? Lucrul acesta ti l-a spus o prietena, nu toata lumea. De unde stii ca ea nu e invidioasa pe tine si iti zice acest lucru doar pentru a renunta sa faci unele lucruri ca sa te inlocuiasca ea? Daca tu consideri ca ai o problema in comportament(desi e cam ciudat: rar mai aud oameni care considera ca gresesc si trebuie sa se reprofileze).
Ai putea vorbi cu parintii tai si sa le explici ca nu te simti in apele tale. Eu ti-am vorbit in scopul de a incerca sa te schimbi, nu de a iesi mai mult in evidenta. In procent de peste 80%, faptul ca ai formulat aceasta intrebare arata ca esti mandra de fitele tale si consideri ca sunt "cool".
Stii, este ca si atunci cand esti slaba si le zici altora ca trebuie sa slabesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti dai seama ca tu le-ai dat motive sa te strige asa!? Ai 2 variante: sa le intorci nasul sau sa te iei cu ei in gura. In ambele iesi prost. Cel mai bine ar fi sa ignori aceasta porecla, sa te apropii de cei care ti-o spun si in acest fel, isi vor da seama ca esti o fata de treaba, cu care ai ce discuta.