| DirviziuQ a întrebat:

Cum sa nu mai traiesc in si din trecut? Sa nu ma mai gandesc mereu la cum a fost atunci, la ce greseli am facut si cum ar fi fost daca nu le-as fi facut ci doar sa traiesc prezentul asa cum e?

3 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Trecutul nu trebuie ignorant si nici uitat. Dar trebuie avut in memorie intr-un sens pozitiv, in ideea de a invata din greseli.

| KamaSutra a răspuns:

Nu trebuie sa.ti uiti trecutul,in el se afla cele mai frumoase amintiri, cat despre cele urate, priveste.le ca pe niste lectii, din care ai invatat ceva ca sa nu mai repeti aceleasi greseli
Gandeste.te ca greselile din trecut te ajuta in viitor, in sensul ca ai invatat ceva din ele

| NINAAAAAAA a răspuns:

Buna, eu zic sa nu te mai gandesti atat la trecut pentru ca a trecut si nu mai poti schimba nimic, gandeste-te ca ceea ce ai facut a fost ceea ce ti-ai dorit atunci, oricum viata e prea scurta ca sa o pierzi aiurea, incearca sa iti ocupi timpu cu altceva happy