| SaveTheNature a întrebat:

Cum sa pice jumatate din elevi la BAC? laughing) Rusine.

8 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Mai putin de jumatate!
Daca au promovat 55.65%(si coeficientul poate creste, mai sunt contestatiile), au picat 44.35% (deci mai putin de jumatate).
Asa ca rusine tie, ca nu stii lucrul asta!

| SaveTheNature explică (pentru zdrangoi):

Eu am rotunjit.laughing

| zdrangoi a răspuns (pentru SaveTheNature):

Puteai sa rotunjesti la 45%.

| greyhound a răspuns:

Ce te asteptai?! Dar pana la urma, nu bac-ul este indicativul ca multi elevi habar n-au de capul si de viata lor, ci felul in care se comporta si vorbesc, si gandesc.
Acum o saptamana vorbeam cu unu' care zicea ca si-a asigurat bac-ul si vrea sa plece in strainatate sa castige "bani calumea". In teorie, omu' face parte din categoria desteptilor conform rezultatelor, dar degeaba daca habar nu avea sa vorbeasca

| SimonaCristina a răspuns:

Eh, asta este...laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, rusine ca nu au vrut sa cotizeze! Aici in orasul asta universitar, la cel mai bun liceu, s-au dat cele mai bune "compensatii" ca sa nu li se strice mediile si sa vina altii de la tara sa le ia locul in facultati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parcă anul trecut picaseră mai mulţi ca anul acesta...

| xesusn a răspuns:

Rusine ne rusine asta e.Sa puna mana sa invete.Cei din Cluj si Braila au avut 70% promovabilitate.