| Alloneforever a întrebat:

Cum sa pun intrebari cuiva la prima întâlnire fara sa sune ca un interogatoriu?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vei primi si tu intrebari. Asa ca ar trebui sa te focusezi mai mult pe asta. Nu e bine sa minti daca iti doresti o relatie.
Daca te accepta, e bine. Daca nu, iarasi bine.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Depinde ce intrebari îi pui, ca daca o intrebi ce face cum se simte nu este un interogatoriu ci este un interes personal, însa daca o intrebi cîtri prieteni sau iubiti a avut inainte asta da este deranjant pentru o fata, tu stii ce vrei sa o intrebi sau nu stii? Ce varste aveti voi tu si fata?

| Alloneforever explică (pentru CristiDinBucuresti):

Stiu ce intrebari sa pun.dar nu stiu cum..de ex: ce gen de muzica iti place? (Ea imi raspunde) și după o intreb ce hobby uri ai? Și tot asa..pare un interogatoriu. nu stiu cum sa fac Tranziția intre ele daca intelegi.

| sierra1 a răspuns:

Ideal ar trebui să fie un dialog cu intrebări (de cunoaștere) de ambele părți. Caută o temă comună

| Fatamuntilor a răspuns:

Nu intrebari, ci comunicare!
Discutii banale despre vreme de exemplu
Sau ii faci complimente o admiri pentru felul cum ii sta parul, cum s -a imbracat, ca iti place parfumul si cam atat pentru prima inlanire
Restul discutiilor vor veni pe parcurs la momentul oportun, in functie de situatia prezentatta