| camiitsu a întrebat:

Cum sa scap de burtica? uitati ce mananc eu intr.o zi: dimineata 1-2 oua fierte, la pranz o sala cu putina carne, dar nu mereu carnetongue, mai mananc pe la 15:30 cateva masline, 2 felii de salam, si poate inca putina salata.....si dupa ora 17:00 nu prea mai mananc, si fac abdomenesad.dar fac de vreo 3 sapamani, mentionez nu maman paine!

13 răspunsuri:
| Doηηa a răspuns:

Atât mănânc eu în patru zile!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu maman sala

| TheCritic a răspuns:

Greseala! Mananci putin si nu mananci ceea ce ar trebui. Salamul n-are ce cauta intr-o dieta. Dimineata mananca si un iaurt sau ceva, la pranz ar trebui sa mananci ceva mai mult...carne fiarta sau pe gratar spre exemplu iar seara mananca o salata. Abdomenele fa-le in serii, cate poti dar fa-le in serii pentru ca vei face mai multe asa.happy

| eurynomus a răspuns:

Tu cred ca glumest, nu ai nevoie de regim alimentar, asa ca stai linistita si nu te mai omora cu regimul. cred ca multe ar vrea sa arate k tine...

| nicko a răspuns:

Daca tu esti aia din poza... unde-i "burtica"?!

| akka4 a răspuns:

Sportul camy te ajuta sa scapi de "burtica". pe langa abdomenele pe care zici ca le faci, mai alearga ce-l putin 2-3 ori pe saptamana. sau mergi la o sala de fitneswinking poti sa mananci toata ziua 2 oua fierte, daca nu faci sport nu scapi de burta. decat te infometezi fara rostwinking

| camiitsu explică (pentru akka4):

Eu fac doar abdomenecrying...o sa aleg. si sa sar coarda...e bine?

| akka4 a răspuns (pentru camiitsu):

Perfectwinking.

| Bellatores a răspuns:

Dupa parerea mea ai putea sa iesi in aer liber si sa alergi sau sa mergi cu bicicleta, in rest..mai multe abdomene, in rest totul e bine, asteapta nu vei scapa de ea dintr-odata!big grintongue

| JungleHell a răspuns:

Ia arunca si pe aici un ochi si vezi poate gasesti ceva:
http://www.gandul.info/......ot-6436308

In plus o vizita la nutritionist cred ca ar fi buna poate te ajuta mai usor.

| Bogdi_Bogdan_1990 a răspuns:

Oua fierte sa fie maxim doua pe saptamana. Si fara dulciuriwinking

| Anuuutza a răspuns:

Fa foarte mult sport tine dieta cu cereale nestle fitnessmai sari peste cateva mese(micul dejun sau cina) sau poti cauta pe internet ceva mai detaliathappy