| juniper a întrebat:

Cum sa scap de frica de ace? Numai cand aud de injectii sau vaccinari, parca trece fulgerul prin mine si simt durerea in mana crying

Răspuns Câştigător
| darkwisper a răspuns:

Sa scapi de frica de ace este simplu. pentru mine functioneaza.
cand iti face injectie/vaccin nu te uita in alta parte! uitete ce iti face ca sa nu te ia durerea prin surprindere! Cand trebuie sa faci vaccin doar gandeste-te la orice altceva! nu ca va durea! nu doare tare! Deasemenea nu uita! sa iti infrunti frica! nu o lasa sa te doboare! esti ditamai omul!

10 răspunsuri:
| fevrier a răspuns:

Măi, dar nu dor mai deloc.

| juniper explică:

Zici tu, pe mine simt intepatura cand acul e in piele si am si pielea sensibila.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand trebuie sa ti se faca injectie, uita-te in alta parte(sau inchide ochii) si gandeste-te la ceva frumos, elimina gandul ca vei fi intepata si va fi mult mai binewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum asa? De la un acusor asa de mititel sa te apuce tremuratul? Da ce-o sa facica in curind injectiile se vor face cu un ac de juma de metru si vaccinul, ca sa fie mai eficient, se va face direct in ochi? rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Cel mai bine adresează-te unei asistente să-ți arate un ac cu seringă, ce rol are, la ce folosește și când, unde, cum.
După această ore de medicină (instrumentar) nu o să mai percepi seringa ca pe nu știu ce!
Pa, pa.

| viatadecacatt a răspuns:

Bleah si eu urasc asa ceva, imi e frica de ele.straight face

| razispeed a răspuns:

Dati pierce, pe mine ma strasau injectiile, dar de cand mi am pus parca sun mai indiferent cu acele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Urasc acele dar mai bine ia o jucarie si strange-o in bate...la mine a functionatwinking

| BlackMan a răspuns:

Si mie imi e frica dar eu ma uit altundeva si ma gandesc dar parca tot la ace eu am acefobielaughing sau cum s-o zice dar mie imi e frica de sange nu de ace laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cand imi facea injectie mancam ciocolata. si atata timp cat mananci glucide transmite creierului sa nu iti fie frica.nu prea stiu sa expplik da am fost mai calma si nu ma mai durut asa tare. tineti cont