| anonim_4396 a întrebat:

Cum scap de rușinea că sunt ucrainean?

19 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Decat roman prost vazut in UE mai bine ucrainian fara prejudicii - judecati

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie rusine. A fi de o alta nationalitate e interesant, pentru potentialii prieteni si mai ales pentru gagici.
Nu esti vreun refugiat inarmat, esti din aceeasi zona a Europei ca si romanii.
In plus, multe familii din Romania au origini ruse, unguresti, germane, etc. Eu stau in Bucovina, aici e plin de familii cu origini ruse. Nu ii marginalizeaza nimeni, nu au etichete naspa.

| Celcestietot a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie rusine de originea ta. Fie ca esti chinez, turc sau rom, important este sa fi de treaba, civilizat si sa te integrezi in societate.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie rusine cu nationalitatea sau originea ta. Esti om nu conteaza de unde vi si sa stii ca Ucraina e o tara care s-a rupt de URSS nu vad ce sa iti fie rusine.

| StrongHeart a răspuns:

De ce sa ai o asemenea rusine? Eu iubesc accentul de moldovean, ukrainian, rus...FIi mandru de nationalitatea ta, frate.Un tigan ce sa mai zica daca iti citeste intrebarea? ca ar da tot ce are sa nu mai fie discriminat

| FreddieM a răspuns:

Cum scap de rusinea ca sunt roman?

| FreddieM a răspuns:

Glumesc

| Helper07 a răspuns:

De ce ti-ar fi rusine de asta?

| anonim_4396 explică (pentru Helper07):

Păi,fiind într-o țară în care sunt mai mulți români, ucrainienii sunt mai puțini

| Helper07 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si? Mie nu mi-ar pasa. De ce nu te bucuri ca esti unul dintre putinii ucraineni din tara? Esti unic in lume si foarte valoros in ochii lui Dumnezeu.

| anonim_4396 explică (pentru Helper07):

Păi mi-e rușine atunci când vin niște prieteni la mine acasă, și văd cum arată casa, o casă ucraineană

| Helper07 a răspuns (pentru anonim_4396):

E asa ciudata? Sincer, nu cred ca am vazut vreodata una.

Sa sti ca, desi par diferite, rusinea isvoraste din mandrie. Nu ti-ar fi rusine daca n-ai avea o imagine care sa fie manjita.

| anonim_4396 explică (pentru Helper07):

Atunci de ce colegii mei, când vin, văd casa și se uită cu o privire „așa și așa "?

| Helper07 a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce nu i-ai intrebat?

| UnuPentruAltu a răspuns:

Nu există naționalitatea "ucrainean", recunoaște că ești rus.

| anonim_4396 explică (pentru UnuPentruAltu):

Sunt ucrainean, ce rus? Dacă familia mea s-a născut la Maramureș, te mai răzgândeanu?

| UnuPentruAltu a răspuns (pentru anonim_4396):

Rutean

| anonim_4396 explică (pentru UnuPentruAltu):

Nu sunt rus, nici măcar nu m-am născut în Rusia