| deia_9483 a întrebat:

Cum scapati de cosuriile de pe frunte?

5 răspunsuri:
| SMTHING a răspuns:

Un remediu ar fi sa te speli cu faina zilnic.Si facand acest lucru pielea iti va deveni si finahappy

| alexandra_6462 a răspuns:

Eu folosesc o crema de la farmacie se numeste NIDOFLOR am recomandat-o si la alti si a dat rezultate, nu e nici scumpa si este un produs farmaceutic poti avea incredere in el! Succes!

| zufi a răspuns:

Spala-te cu apa minerala pe fata. am auzit ca ajuta. sau poti sa folosesti un gel pentru cosuri "favisan".
foloseste o lotiune tonica care sa contina aloe vera. desi mai bine ar fi sa mergi la un dermatolog pentru un tratament

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, depinde cat ai de multe. Daca nu ai chiar multe, poti folosi lotiunea antiacneica de la Elmiplant(la farmacie, costa maxim 13 lei), care previne aparitia cosurilor si le trateaza pe cele care exista deja sau daca ai mai multe foloseste Zineryt(care este foarte bun si costa in jur de 30 lei). Daca te hotarasti in privinta Zinerytului este bine sa stii ca daca te dai cu el, o sa arda fata la inceput si este bine sa te dai cu o crema dimineata, dupa ce speli Zinerytul(pe care il aplici doar o data pe zi:noaptea si stai cu el pe fata pana dimineata), pana se obisnuieste tenul cu el.Si daca storci cosurile, ca sa nu se faca bube din alea urate, foloseste tinctura de propolis diluata imediat dupa ce le-ai storswinking.

| alexis a răspuns:

Nici, nici o data sa nu ti le spargi si am vazut o crema pentru asta, la Carrefour. Doar cu atat te-am putut ajuta.